Videos

Materiał z programu Kulturalni.pl, który pojawił się na antenie TVP Polonia.

Post użytkownika Cząstka Podlasia.

Więcej na naszym profilu facebookowyn.


Zobacz

Zobacz artykuł!

„Cząstka Podlasia” jest projektem fotografa, Zdzisława Folgi i filmowca, Pawła Jankowskiego. Według zapowiedzi autorów, będzie to dokument ukazujący wyjątkową różnorodność i niepowtarzalność podlaskiej przyrody oraz magię kresów wschodnich. Do tej pory mogliśmy zobaczyć zwiastun nowego filmu. Mimo, że pasjonaci wciąż są pochłonięci pracą nad zdjęciami, zgodzili się porozmawiać z nami, na temat ich wspólnego przedsięwzięcia.
Czytaj artykuł

Zobacz

Zobacz artykuł!

Fotograf Zdzisław Folga z Łomży, filmowiec z Białegostoku Paweł Jankowski i kompozytor Marek Kubik postanowili stworzyć film o mistycznej i sielankowej krainie „Cząstka Podlasia”. Rok temu wpadli na pomysł, w maju zaczęli zdjęcia, a po pierwszym dniu od wstawienia trailera na Youtube mają już 18 000 wyświetleń. Urzekli internautów niebanalnie i tajemniczo pokazaną krainą puszcz i rozległych łąk nad Biebrzą i Narwią oraz trzech religii: katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej.

Czytaj artykuł

Białystok--dokument-o Podlasiu-wciąż-w repertuarze---Aktualności---default---National-Geographic-2015-11-26-10-36-23

Do 16 stycznia w białostockim kinie Helios oglądać można niezwykły dokument „Cząstka Podlasia”.

Jego autorami są fotograf Zdzisław Folga i filmowiec Paweł Jankowski, ścieżkę dźwiękową przygotował zaś Marek Kubik. Wszyscy pochodzą z Podlasia, poprzez film postanowili wyrazić miłość do tego regionu. „Cząstka Podlasia” to ich hołd złożony różnorodności i wyjątkowości tamtejszej przyrody, ale i ludzi zamieszkujących wschodnie kresy Rzeczpospolitej.

Film miał swoją premierę w grudniu w Białymstoku, informacje o kolejnych pokazach ukazują się na facebookowym profilu filmu: facebook.com/czastkapodlasia. Więcej na stronie czastkapodlasia.pl.

Kino Helios pokazywać go będzie do 16 stycznia. Autorzy planują także projekcje w innych miastach. Jeszcze w tym roku dokument ma się ukazać na DVD i Blu-ray.

Czytaj artykuł

Tajemnica-'Cząstki-Podlasia'

Paweł, Zdzisław i Marek przez trzy lata jeździli po podlaskich rubieżach i filmowali: żubry, ptaki, zachody słońca oraz Podlasian na co dzień i od święta. „Cząstka Podlasia” powstała bez producenta, menedżera i dotacji, ale duże kina same biorą film do repertuaru

Czytaj artykuł

Zobacz

Zobacz artykuł!

Mozaika kultur, tajemnicza przyroda i nieprzeniknione miasta to cząstki Podlasia. Pozbierane przez regionalnych artystów tworzą całość w postaci filmu. Zobaczycie na nim zupełnie nową twarz tego północno-wschodniego regionu kraju.

Czytaj artykuł

Film-o-magii-polskiego-Podlasia---Polska---oficjalny-portal-promocyjny-2015-11-26-10-37-23

„Cząstka Podlasia” – film trzech artystów o ich regionie jeszcze przed premierą, która odbędzie się 18 grudnia, budzi zainteresowanie widzów w całej Polsce i zbiera zaproszenia na festiwale filmowe. – To tęsknota za mistyką Wschodu – mówią twórcy. (…)

Czytaj artykuł

WYWIAD--„Zależało-nam-na-uchwyceniu-tego,-co-za-jakiś-czas-przeminie”-–-Cząstka-Podlasia---TopMejt-2015-11-26-10-35-31

Wielokrotne projekcje w kinach 22 dużych i mniejszych miast Polski, komplet widzów podczas każdego seansu, bilety, które rozchodzą się w ciągu godziny. Około 8500 polubień na facebooku. Dwa zwiastuny na kanale YouTube, które miały łącznie ponad 180500 odsłon. O co chodzi? O krótkometrażowy film dokumentalny Cząstka Podlasia.

Czytaj artykuł

 

Kontakt